A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Për Ty Mëmëdheu Im

Me një dorë gdhënd gurin,
Me tjetrën poezinë.
Vetëm për ty shkruaj.

Mëmëdheu im,
Ti je balta që më rrite,
Ti je uji që më vadite,
Ti je ylli që ndriçon,
Shqipëri o jeta jonë.

Ti nuk plakesh asnjëherë,
Je si djelli mbi ylberë,
Ti rënkon në thellësi,
Je si nëna që jep gji.

Kush rri larg, ty të mendon,
Mallëngjehet dhe loton.

- poem written by Veron Hoxhaj


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019