A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Personazhe Të Njohur

I Madhi Laver Bariu

Ahh, kur vdes me nder njeriu,
Ai është Laver Bariu.
Sot bilbili nuk këndon,
Aty në sokakun ton,
Dhe sorkadhja mbi Përmet
Harrojë kërcimin e vet.

Edhe Vjosa mërgimtare,
Në Përmet kërcente valle,
Ai lindi në Permet,
Mjeshtër i melodisë vet.

Ngushellime në familje,
Patriotit zëmres time.
Të priftë paqja ku të vesh,
Legjendar asnjeherë s’vdes.

- poem written by Veron Hoxhaj


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019