Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vesa Luma - Vetem Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  14

Ishte viti me i gjate qe kalova ne vetmi
Asnje nate su ngroha dot (asnje nate).
Mbaja frymen se dikush
do trokiste prape ne porte.
Duke pritur keshtu me ankth,
asnjë lajm nuk mora unë
asnje shenje, asnje kontakt.
Me vetmine e perqafuar ne nje shtrat.

REF:
Ti je shume larg dhe nuk e di
se ç'do te thote e vetme ne nje dhome,
pa ty ku s'behet dashuri.
Ti nuk e di se ç'do te thote,
te perqafosh nje te padukshem,
qe nuk puth, nuk prek asnje sekond.
Por une do ta provoj
Sonte pa ty une do guxoj
te bej e vetme dashuri.

Janë pes germa qe e ndajne,
dhe e denojne te sotmen tone.
Me kujtimet ngushellohem
veç nje pause...
Kur njeriu eshte i forte
me çdo fat prape do mesohem
E pastaj pak e nga pak,
do mesoj une te trukohem,
per inat te zbukurohem.
E pamundur me vetmine te dashurohem.

REF:
Ti je shume larg dhe nuk e di
se ç'do te thote e vetme ne nje dhome,
pa ty ku s'behet dashuri.
Ti nuk e di se ç'do te thote,
te perqafosh nje te padukshem,
qe nuk puth, nuk prek asnje sekond.
Por une do ta provoj
Sonte pa ty une do guxoj
te bej e vetme dashuri.

Oh-Oh-Oh....

Ftyren tende... puthjen tende,
ne mungese do ta endrroj une
E-e-e-edhe ket nate.

REF:
Ti je shume larg dhe nuk e di
se ç'do te thote e vetme ne nje dhome,
pa ty ku s'behet dashuri.
Ti nuk e di se ç'do te thote,
te perqafosh nje te padukshem,
qe nuk puth, nuk prek asnje sekond.
Por une do ta provoj
Sonte pa ty une do guxoj
te bej e vetme dashuri.


Ky tekst u dërgua nga Mrsnap15   AgNnNesssA   rezehanaVesa Luma
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/10/2010
Festivali: Kënga Magjike 2010
Muzika: Pirro Çako
Teksti: Pirro Çako
Orkestrimi: Darko Dimitrov


Vesa Luma - Vetem
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Vetem".
3. Video është e këngës "Vetem", por nuk këndohet nga Vesa Luma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vesa Luma:


Komente 0