Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vesa Luma - Boom (Feat. Big Basta)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  53

Kush e mendon se toka nuk evolon,
Ajo veq ty te pengon,te duket frikshem boll,
Dhe dole ti ne kerkim,te gjeje vetem nje stil,
Me mu ky film nuk shkon,tentove sdi sa kohe,
Cka s'the tjeter,po lun me milimeter,
Ok nuk e do Vesen, edhe ajo nuk te do,
Ti lej fjalet se kjo nuk eshte normale,
As me minimalen ,nuk e gjej tek ti.

Ref.
Boom, falemderit shume
Je sepse jame une,
Ky eshte veq Fillimi

Boom, njerezit jane per mu,
Nese ti ke Booom sille ktu..

Ti s'njeh pasion, as bukuria ste shkon
Je kombinim qe sbon, pa zgjidhje ekuacion
Tregom pse ti,kaq shume problem e ki,
Pse bej ate qe di, prej meje ke dallim.
Cka s'the tjeter,po lun me milimeter,
Ok nuk e do Vesen, edhe ajo nuk te do,
Ti lej fjalet se kjo nuk eshte normale,
As me minimalen ,nuk e gjej tek ti.

Ref.
Boom, falemderit shume
Je sepse jame une,
Ky eshte veq Fillimi

Boom, njerezit jane per mu,
Nese ti ke Booom sille ktu..

BIG BASTA
Can you get DOWN, Nona ky eshte veq ni round,show eshte i hapur qe me BOUNCE, ne mendojme larg ama gjykojme lehte, sikur Kolumbiana te ishte film per realitet. Superkualitet BABAGJYSHI po troket ..nak nak, e di cfar dhurate ke kete vit, mbani fort fmijet,nata ka rrezik, ne kete zone sdihet neser ke ke per armik.
Du me te zon keq, LAJM cka do jap po presin, harrojne qe e bej per veti prap BIGI JE HIGH,justifikohen me kaq,dhe prap asni gjo nuk i knaq.
Ti sje OLD SCHOOL,sikur te jete ashtu eshte COOL,NONA dite per dite ndihet NEW, Duhet me u nal,rri nese do edhe pak se une duhet me be rruge PRISHTINE-TIRANE

Me ty,veq nje ndryshim e kom,
Vetvetja jom,
Per ty po emri im cdo te thot
Shko tjeter zone..


Ky tekst u dërgua nga AnonimVesa Luma
Featuring: Big Basta
Renditja: Top 200
Publikimi: 01/12/2011
Festivali: Zhurma Show 2012
Festivali: VFM 2012
Orkestrimi: Darko Dimitrov
Video Produksioni: Urban Graphics


Vesa Luma - Boom
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Boom".
3. Video është e këngës "Boom", por nuk këndohet nga Vesa Luma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vesa Luma:


Komente 0