A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vesa Smolica

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  55
  • Vendlindja:
  • Gjakovë 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Vesa Smolica është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. “Gjeniu i vogël”, edicioni i dytë u organizua në vitin 2006 me një pjesëmarrje më të gjerë dhe me një filtër më të imët ku u përzgjodhën vetëm 60 fëmijë. Në natën e fundit përballën në garën e fundit Glenis Dume e Vesa Smolicën nga Gjakova. Trofeu i gjeniut i shkoi Glenis Dumes për vokalin e jashtëzakonshëm, ndërsa Vesa Smolica u bë protagoniste e mjaft çmimeve të tjera sidomos për cilesitë e vërteta interpretative dhe repertorin e gjerë muzikor ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Finaliste në

Gjeniu I Vogel

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Jehona Lumi

Mjellma Berisha

Suanita

Teuta Kurti

Sara Kalaveshi

Gentiana Podrimaj

Nazmije Selimi

Mirsa Kerceli

Tringa Rexhepi

Arlinda Gaxherri


Tags: Vesa Smolica, Vesa Smolnica

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019