Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video

Vesa Smolica - Rruge  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

21/06/2011

2011-06-21T20:27:15+00:00

Pjesëmarrëse në

Top Fest 8Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rruge" kënduar nga Vesa Smolica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vesa Smolica i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bojken Lako - Rruge

Një rrugë, një jetë të re të gjithë e kërkojnë.
Një rrugë e gjejmë,
e ngremë dhe bashkojmë gjakun tonë.
Që të rrojë sa më shumë,
dhe një rrugë, dhe një rrugë.

Një rrugë të drejtë do ngremë dhe vjen t’i më shpejt.
Me ty do jem dhe ti do ndihesh e lehtë.
Ne do ecim më shpejt, ne do ecim shumë shpejt.
Një rrugë të gjatë ta shkurtojmë, hap një rrugë të gjithë na lidh një.
Një rrugë e bardhë na afron,
hyr në rrugë, ngri dhe ti një rrugë,
vjen më shpejt tek unë.

Fitnete Tuda - Rruge

U linda në udhëkryq
Në të majtë kam vendlindjen
Në të djathtë atdheun
Para dhe pas kam rrugë

U linda në udhëkryq
Në të majtë kam vendlindjen
Në të djathtë atdheun
Lart dashurinë dhe diellin

(refren)
Rrugë, rrugë, rrugë
Rrugë që më ftojnë diku
Dhe më pyesin për ku, për ku
------------ (x 2)

Vetja ime derdhet
Humbet si pikë loti
Të gjithë miqtë mi morën
Rrugët e kësaj bote

Kujtimet mi sjell era
Ditë të gjata, netë pafjetura
Mbeti kënga jonë e heshtur
Mbetën gjurmët tona në amshim

Vitet pas na lanë
Buzeqeshje të venitura
Atë që deshëm
Asnjëherë nuk e thamë

Rrugë, rrugë, rrugë
Rrugë që më ftojnë diku
Dhe më pyesin, më pyesin për ku

(refreni)

E ndjej si ngroh ky diell
I kaltër është ky qiell
Dashuria ime jeton vetëm këtu
(2 herë)
Më Shumë Këngë Nga Vesa Smolica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet