Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Vesa - Mbreti I Tradhetise  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

13/02/2020

2020-02-13T17:00:13+00:00

Muzika & Teksti:

Vesa Smolica

Orkestrimi & Produksioni:

K-Master
Sa tdush kthe kohen mrapsht
N’zemren tem gjun shkelma prap
A don hala, don hala
Zemren n’copa me ma nda

Mos m’hape plag mo
Boll jam ka vajtoj
Ta du, a ta vraj?
Ta du, a ta vraj?
Hic spo muj ma! 2x

Ref:
Ngom pak
Kadal kadal je t’u m’ngre zhag
Pa gjeste pa fjale
frymen ma nal
Ma nal, ma nal 2x

Pse duhet me t’urrejt
Per me m’dasht ti
Pse duhet me ta fal
Sa here kthehesh ti

Pse duhet me t’urrejt
Per me m’dasht ti
Pse duhet me ta fal
Sa here kthehesh shpirt
S’ka rendesi mo
N’trup eren tone ma ke lon
S’kena mu pa mo
Kam me deke se shej ma ke lon

Kcej nen hijen e merzise
Ciao ciao lumturise
Edhe ty mbret i tradhtise
Mbret i tradhtise,mbret i tradhtise 2x

Ref:

Ngom pak
Kadal kadal je t’u m’ngre zhag
Pa gjeste pa fjale
frymen ma nal
Ma nal, ma nal 2x


Më Shumë Këngë Nga Vesa Smolica:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet