Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
  • Mosha:
  • 46 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 2 Janar 1975
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  486

Vida Kunora është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Ajo ka mbaruar studimet e larta ne Institutin e larte Pedagogjik "Luigj Gurakuqi", Shkoder. Eshte kengetare e mirenjohur ne te gjitha trevat shiqpfolese. Ka nxjerre ne treg 5 albume. Shquhet si kantautore dhe tekstshkruese. Eshte e martuar dhe ka dy femije. Vazhdon te jete e suksesshme ne te gjitha skenat shqipetare qe nga Amerika, Kanadaja dhe ne gjithe Europen. Eshte nje nder kengetaret me te klikuara te muzikes popullore dhe folklorike. Ka bere shume hite dhe shumica e kengeve te saj kendohen ne te gjitha dasmat shqipetare. Eshte shume e dashur me fansat.

Më datë 30 Nëntor 2007, Vida Kunora publikon videoklipin "Mos Të Gënjejë Mendja".

Më datë 31 Dhjetor 2007, Vida Kunora publikon videoklipin "Ne Tru Me Je Fiksu".

Në Nëntor 2013, Vida Kunora merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Ka Ra Dielli, Ka Ra Hana".

Në vitin 2007, Vida Kunora publikon albumin "Zgjidh E Merr".

Më datë 17 Gusht 2012, Istref Zaraj & Vida Kunora publikojnë videoklipin "Moj Belholla Shtatselvi".

Më datë 18 Gusht 2012, Istref Zaraj & Vida Kunora publikojnë videoklipin "VeÇ Un E Ti".

Në vitin 2014, Vida Kunora publikon albumin "Jam Deh Me Raki".

Më datë 12 Janar 2016, Vida Kunora & Anjeza Ndoj publikojnë videoklipin "Jare Katunare".

Më datë 13 Janar 2016, Vida Kunora & Anjeza Ndoj publikojnë videoklipin "Prek Cali".

Më datë 1 Qershor 2016, Vida Kunora publikon videoklipin "Hidhet Vallja Kuq E Zi".

Më datë 30 Dhjetor 2016, Vida Kunora & Arben Gjeloshi publikojnë videoklipin "Ah Moj Gru Moj Gruja Jeme".

Më datë 3 Shkurt 2017, Vida Kunora publikon videoklipin "Moj Soinike, Simpatike".

Më datë 25 Mars 2017, Vida Kunora publikon videoklipin "K'tu I Thone Malesia E Madhe".

Më datë 25 Mars 2017, Vida Kunora publikon videoklipin "Stinet".

Më datë 25 Mars 2017, Vida Kunora publikon videoklipin "Vaj Vaj Kanga U Ba".

Më datë 25 Mars 2017, Vida Kunora & Anjeza Ndoj publikojnë videoklipin "Po çuditna Me Kta Fmi".

Më datë 1 Maj 2017, Vida Kunora publikon videoklipin "Me Shqiptare Ke Me U Martu".

Më datë 10 Korrik 2017, Pellumb Vrinca & Vida Kunora publikojnë videoklipin "Dasma Shqiptare".

Më datë 12 Shtator 2017, Bledar Kaca & Vida Kunora publikojnë videoklipin "Ky Kurbeti Fort I Rande".

Në vitin 2017, Pellumb Vrinca & Vida Kunora publikojnë albumin "Dasma Shqiptare".

Më datë 21 Dhjetor 2018, Vida Kunora publikon videoklipin "Nusja E Dhandrri Marshalla".

Më datë 29 Maj 2019, Vida Kunora publikon videoklipin "Ndize".

Më datë 15 Dhjetor 2019, Zef Beka & Vida Kunora publikojnë videoklipin "Djal Tropoje". Teksti i këngës u shkrua nga Vida Kunora, ndërsa orkestrimi u punua nga Altin Toma.

Më datë 27 Gusht 2020, Vida Kunora publikon videoklipin "Dy Vasha Si Dy Zana". Orkestrimi i këngës u punua nga Altin Toma. Videoklipi u prodhua nga kompania Fenix Studio.

Më datë 18 Shtator 2020, Ingrit Gjoni publikon videoklipin "Me Zemër", në bashkëpunim me Vida Kunorën. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, ndërsa teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi) & Vida Kunora. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 3 Maj 2021, Vida Kunora publikon videoklipin "Pa Martu Nuk Rrihet Ma".

Më datë 20 Korrik 2021, Vida Kunora publikon videoklipin "Nusja E Vjehhra".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

2

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 2