Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vida Kunora - Mos Të Gënjejë Mendja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Sa herë une të kam pas dhënë
ty more qyqat
mëndja mëndjen veten
stë mbi te beqar
të qju mëndjen madhet
ti me dhemb te kokës
po të duket vet ja djalë
si më e bukri botës

Ref.
do kaloj gjithë ditën
tujshin gënjen djalë
ta shi menjen e tjetër
vet ja duke djalë (Bashkë)
mos të gënjejë nendja
pak flokët te vallen
sikur shkruaj viten
si dhe rast nje kalle (Bashkë)
do kaloj gjithë ditën
tujshin gënjen djalë
ta shi menjen e tjetër
vet ja duke djalë

shkoj dhe iki vite
për ty stë pret
hajt ta para nuse
dal nga fati e vet
nga pash ne me nuumer
2 o bo çoj nushka
këndo nga banana
vjet 2 fale krushka

Ref.
do kaloj gjithë ditën
tujshin gënjen djalë
ta shi menjen e tjetër
vet ja duke djalë (Bashkë)
mos të gënjejë nendja
pak flokët te vallen
sikur shkruaj viten
si dhe rast nje kalle (Bashkë)
do kaloj gjithë ditën
tujshin gënjen djalë
ta shi menjen e tjetër
vet ja duke djalë (2×)


Ky tekst u dërgua nga TeknaVida Kunora
Publikimi: 30/11/2007


Vida Kunora - Mos Të Gënjejë Mendja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mos Të Gënjejë Mendja".
3. Video është e këngës "Mos Të Gënjejë Mendja", por nuk këndohet nga Vida Kunora.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:


Komente 0