Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vida Kunora - Amaneti I Mergimtarit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amaneti I Mergimtarit".
3. Video është e këngës "Amaneti I Mergimtarit", por nuk këndohet nga Vida Kunora.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Vida Kunora - Amaneti I Mergimtarit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/10/2013

2013-10-01T08:22:22+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Amaneti I Mergimtarit" kënduar nga Vida Kunora.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hekurani - Amaneti I Mergimtarit

Atje kam Nane e Babe
Atje kam Moter e Vella
Atje kam t’gjithe shoqnine
Me rrehe zemra per ty Shqipni
Atje rrita shtatin tim
Atje kam çdo kujtim
Atje me fle shpirti im
Moj e shtrenjta Shiperi
2x
Refreni : Amanet une po ua la
N’dhe te huaj jo mos me m’lane
M’pushone shpirti ne qetesi
N’token e nanes Shqipni
2x
Nuk ka dete nuk male
Qe se kaloj tek ti me ardhe
Tek ti me ardhe oj Nana Shqipni
Tek ti e gjej perjetesine

Gofile Papleka - Amaneti I Mergimtarit

hooo... O jem shqipetar zemer shqipetari o n'kup te botes me qonje halli ju kam lut zemres musnalin shpirtit tem po ja kjajn hallin se mue varri n'mren spom len paj grusht dhe prej vendit tem ju kam lut zemres musnalin shpirtit tem po ja kjajn hallin se mue varri n'mren spom len hooo... o paj grusht dhe prej vendit tem. hooo... O kur te shkoni n'vendet e mija o ku mi pat temelt shpija kur te vini kullrav rrini me nja nal zanin bylbylit me ma knue ni kang per qefi tuj ra fyellit e tuj ra defit kur te dilni kunra vrrini me nja nal zanin bylbylit me ma knue ni kang per qefi hooo... o tuj ra fyellit e tuj ra gjethit. hooo... O amanetin kur t'ma knoni o nja dy fjal mos mi harroni per met huj e ka shkrue loti kurr perjet zbahet i joti as per mu e as per kan ska ne bot si vendin tan per met huj e ka shkrue loti kurr per jet zbahet i joti as per mu e as per kan hooo... o ska ne bot si vendin tan.

Sefe Duraj - Amaneti I Mergimtarit

heejj po ua them dy fjal te verteta
ne mergim s'kalohet jeta
kam kalu shum halle ,derte
kam kalu ne male, dete
skam lan ven per pa shetit
ne evrop e n'amerik

heej po u baj be ne kta dy sy
pasha thinjet qe i kom n'kry ,
pasha rrudhat qe i kom n'ball,
pasha zotin qe m'ka fal,
pasha plagt qe i kam ne shtat ,
ne kosov do t'vdes rahat .

heej kam pa bot e qytetrim
kerkun s'pash si vendin tim
rahat gjumin kun se bana
veq n'kosov me qonte andrra
pa ndegjo zogu i shqiptarit
amanetin e mergimtarit
nga do t'vini nga do te shkoni
heejj kurr kosoven paj mos e harroooni .
Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë