Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Vida Kunora - Nuse Po Shkon


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

03/04/2013

2013-04-03T22:58:47


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Nuse Po Shkon" kënduar nga Vida Kunora.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Beni - Nuse Po Shkon

ku je ti e ku jam unn u deshteem
po na largoon ndan 2 zemraa per
gjithmon ky gjyna ka per mej
nzon ku je ti e ku jam un u
deshteem po na largoon ndan
2 zemra per gjithmon ky
gjyna ka per mej nzon

2x
nuk po ja ler fatin
qe jemi te ndaar por
prenderit e tuu qe u
ben shkaktar ata sod
festojn si kan dit
gezimi ti nuse pom
shkon ktu qenka
mbarimii

a thu hiq s'patem meshir me
na ndan pa deshir me ta vesh
zemer at fustan per 1 djal
qe nuk e don a thu hiq s'patem
meshir me na ndan pa deshir
me ta vesh zemer at fustan
per 1 djal qe nuk e don

2x
nuk po ja ler fatin
qe jemi te ndar por
prinderit e tu qe u
ben shkaktar ata sod
festojn si kan dit
gezimi ti nuse pom
shkon ktu qenka
mbarimi

3x
nuk po ja ler fatin
qe jemi te ndar por
prinderit e tu qe u
ben shkaktar ata sod
festojn si kan dit
gezimi ti nuse pom
shkooon ktu qenka
mbarimi

Duli - Nuse Po Shkon

E n'dëgjoj një tupan
qe ushton n'largesi,
une i mbyll ne shpi
si qyqja n'vetmi.

Nga një pik loti m'rrjedh
nga dy syt e mi,
e lëshoj nga nje vaj
për dashuri.

Nuse po shkon
dhe po loton,
shkon për djal
që ti se don.

Dëshmitar janë
dhe zogjët ne mal
jemi desht por
na kan n'dar.

N'kater anet
jam nën murë
me asht ba zemra gur,
z'du ma kurr drit me pa
se nga shpirti me kan n'da.

Z'dua mjeku mu mem shëru
z'dua shoket mem vizitu
vec atehere kur ne varr
kan mem çu.

Nuse po shkon
dhe po loton,
shkon per djal
qe ti se don.

Dëshmitar jane
dhe zogjet ne mal,
jemi desht por
na kan n'dar.
Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:

Më Shumë...