Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video

Vida Kunora - Pa Ty Jetoj Kot  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

01/12/2014

2014-11-30T23:00:00+00:00

Video Produksioni:

Musical

Këngë e albumit:

"Jam Deh Me Raki"
Kane kaluar dite e nete
Qe une jetoj vete
E vetmuar zemra e shkrete
Nje lajm po e pret

O e vetmuar zemra e shkrete
Nje lajm po e pret

Ref...
Une pa ty jetoj kot
As vete s'e di pse jam ne kete bote
As vete s'e di sa kam derdhe lot

Ditet i shtyj me nje pike shprese
Nga ty nje lajm une po e pres
Para se te vdes

Ndoshta neser nuk jam gjalle
Ndoshta qyqja m'knon mbi varr
Ndoshta dhe ti m'kerkon me mall

E na takofte i madhi Zot
Do tregoj une ne ate bote
Sa kam derdhur lot
O sa kam derdhur lot

Me ka lodhur pluri i rruges
Ty duke t'kerku
Cila rruge tash na bashkon
Prape ty edhe mu

O cila rruge tash na bashkon
Prape ty edhe mu

Ref...
Une pa ty jetoj kot
As vete s'e di pse jam ne kete bote
As vete s'e di sa kam derdhe lot

Ditet i shtyj me nje pike shprese
Nga ty nje lajm une po e pres
Para se te vdes

Ndoshta neser nuk jam gjalle
Ndoshta qyqja m'knon mbi varr
Ndoshta dhe ti m'kerkon me mall

E na takofte i madhi Zot
Do tregoj une ne ate bote
Sa kam derdhur lot
O sa kam derdhur lot

...

Ref...
Ndoshta neser nuk jam gjalle
Ndoshta qyqja m'knon mbi varr
Ndoshta dhe ti m'kerkon me mall

E na takofte i madhi Zot
Do tregoj une ne ate bote
Sa kam derdhur lot
O sa kam derdhur lot


Ky tekst u dërgua nga  teksteshkruesi
Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet