Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vida Kunora & Anjeza Ndoj - Prek Cali

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prek Cali".
3. Video është e këngës "Prek Cali", por nuk këndohet nga Vida Kunora & Anjeza Ndoj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vida Kunora & Anjeza Ndoj - Prek Cali  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

13/01/2016

2016-01-13T15:08:28+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prek Cali" kënduar nga Vida Kunora & Anjeza Ndoj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vida Kunora & Anjeza Ndoj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nikollë Nikprelaj. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

O n'maje t'bjeshkvet o fryn murla-ni
En kam asht cua Prek Cal viga-ni
Jau ka vu gjoksin o stuhi-ve
Po con t'fala po shtat krajli-ve
Shqipja asht gjall more n'bjeshk t'veta
O nuk kan met trojet e shkreta

O per flamur e amane-te
Nuk njoh krajl more nuk njoh mre-te
Kto rudina e shpata e lu-gje
E kan emnin o bjeshkt e ku-qe
Prap me gjak more kan me u la
O n'doren e shkjaut moro skan me ra

O bjeshket tona o sjan plaçk tre-gut
O jan kala more fush bejle-gut
Nuk i lshojm more pa ra burrnisht
Ball per ball more o gisht per gisht
Gati i kam djelt e Malsis
O me vulos more po me gryk t'alltis

O si gjam motit o po me vetim
Po shkojn dridhjet moro ne Cetin
O ne pallat kenka mbyll kra-li
O kryet ka ul more po kur flet Prek Ca-li
O paska met me gishta n'goj
Heu me Prek Cali ooo more sbahet lojMë Shumë Këngë Nga Vida Kunora:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet