Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vida Kunora - Potpuri Dasmash (Gezuar 2020)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Potpuri Dasmash (Gezuar 2020)".
3. Video është e këngës "Potpuri Dasmash (Gezuar 2020)", por nuk këndohet nga Vida Kunora.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vida Kunora - Potpuri Dasmash (Gezuar 2020)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

14/11/2019

2019-11-14T15:07:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri Dasmash (Gezuar 2020)" kënduar nga Vida Kunora.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vida Kunora i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Aida Doçi & Argjenda Doçi - Potpuri Dasmash (Gezuar 2020)

Spo kam saber ma me prit
Menzi prita me u ba dit
Po thot nana knoni bija
po na vjen nusja te shpija
2x

Hajde nuse reja jeme
kam me t'dasht si bijen teme
ka dit zoti ku me t'pru
Nana shum t'paska uru
2x

Hajde hajde gutu vlla
Paske nuse qka me pa
Po thot motra gojen plot
Kurr su gzova sikur sot
2x

Hajde nuse reja jeme
kam me t'dasht si bijen teme
ka dit zoti ku me t'pru
Nana shum t'paska uru
2x

Kqyrni shoqe qa ka rritur nana ie oo
O kqyrni shoqe qa ka rritur nana oo
E ka belin o per dy kolana ie oo
E ka belin o per dy kolana oo

Kqyrni shoqe dimijat me pika ie oo
Kqyrni shoqe dimijat me pika oo
Edhe sonte o bajrak ner qika ie oo
Edhe sonte o bajrak ner qika oo

Motrat Burrniku - Potpuri Dasmash (Gezuar 2020)

Qpo na lujka nana hajde sa shyhret
Qpo na lujka nana hajde sa shyhret
e ka martu djalin o djalin e vet
e ka martu djalin o djalin e vet

hajt luni ju motra hajt luni ju bija
hajt luni ju motra hajt luni ju bija
se gezim na kan sot shtepija o se gezim te madh na ka sot shtepija

kallne me def kallne moj bi
nusja e mir o don saj gi
lum ajo nan qe tka rrit
per der t'huj skoka korit
2x

A e ke dit moj lule se do vish nket vene
A e ke dit moj lule se do vish nket vene
Kam than je nafaka o e vllaut teme
Kam than je nafaka o e djalit teme

kallne me def kallne moj bi
nusja e mir o don saj gi
lum ajo nan qe tka rrit
per der t'huj skoka korit
2x

Kur ta knoni lulen ja bani me dije
Kur ta knoni lulen ja bani me dije
Dot jesh e nderume sa he prej ksaj shpije
Dot jesh e nderume sa he prej ksaj shpije

kallne me def kallne moj bi
nusja e mir o don saj gi
lum ajo nan qe tka rrit
per der t'huj skoka korit
2x

Sheqer quna osht dashnia
don ta mer djem...?
mos harro nanen nket shpija
...?

Shpresa Gojani - Potpuri Dasmash (Gezuar 2020)

Une mendoj bashke t'jetojm
ma rrembeve shpirtin tim
nje jet e re plot dashuri
sot kalon kjo beqari
Ne dot vallzojm ne ket rini
dhe dollin kur qifti ngre
je sikur zan na kan zili
se martohemi ne te dy

Hidhe vallen lulja ime
Hidhe vallen ti o moj sorkadhe
Valle valle shqipetare
je beqar ke per te marr
Bini fort ju daire
Deri naten von gezimin ton
Valle valle kosovare
paska hije yll dashurie

(2x)

Ani mori nuse
ani qaf gastare
2x

Ani a don rruza moj
Nuse a don pare
2x

As nuk due rruza moj
As nuk due pare
2x

Por e due djalin o
djal te ri beqare
2x
Më Shumë Këngë Nga Vida Kunora:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet