Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vigan - Bohet Mir

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bohet Mir".
3. Video është e këngës "Bohet Mir", por nuk këndohet nga Vigan.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vigan - Bohet Mir  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

18/10/2010

2010-10-18T18:23:58+00:00part I
Kejt e kem ka ni qellim qe kem qef me mrri dikun
per dikon ni dit e mir e kish bo me ndryshu shum
gjith jom high po so qare dishka pat pengu
midis shum e shum tmirav ni e keqe ka mi shuh
mos e le kerkon met nal rri i fort dej mo ska
veq njonit lutju ti vlla qoje kryt e kshyr nHava
se veq qaj qe t'nimon ta leton e tjep Frym
se asnjo perpos tina nuk o i perkrym
Kejt ndryshojnnn
Po ti merre ni qendrim le sha folin e tlodhin
ata sillen e pshtillen nuk kan zgjidhje edhe ngordhin
niju mir shum i gzum se kurgjo tjeter nuk met
kurgjo nuk o fjala jete nese e jeton i QEt
preki Ret jepe maksimumin e qite kejt munin pra
mos kurse kurgjo se svyn se nfund ki mu la
tjeert let thojn po gabojn po si un sun e jeton
e menojn po deshtojn qesi zemre tflakt sun gjojn

Part II
Presum mu kon ma mir ma shum me pas kanqsi
do e presin veq ni dit me drit se jeta ju ka nxi
ski sha bon kur ski veq endrron
per qat onderr lufton edhe pse kurr sun e bon
jeta osht interesant se nto e ki qellimin
e nese e mrrin i fiton kejta tu nis me gzimin
nfund e gjon barazaimin qato pa tut qitja timin
harroje pikllimin tu fillu me Eksplodimin
Kejt ko mu kon nrregull qoj kraht mos rri sikur vegel
pi asaj distance hajde edhe ti hin nmjegull
se ska tjeter veq me thy me nejt tu pi e ty kcy
mos me pa mir me kta sy ment nuk tshkojn mu zhgenju
se qikjo tbon mu majt mi harru 1mi probleme
se mi majt ment te to si mi pas dit e njemee
thjesht harroje jetoje momentin qe tlen me met gjall
qoj durt shfryju me kall se ndryshe nuk mun mu qmaLl

Part III

Ngoni ngoni qonu qonu
mos vuni po luni
sikur mu qysh m'iki truni
me ja bo edhe ju Duni
mos u runi ndjenja gjuni
kejt nalt jo me met nerfunii
kshyre dosti sha ju pruni
se kto repi e perkuni
E ju sha dush thunii vetja mshtini me vazhdu
Vetbesimi mrena qe nuk um la me deshtu
po veq pesh mu qu larg merzis edhe pse o shtir
manee ju qet tempoo se Dikur bohet ma mir


Ky tekst u dërgua nga  topiliqkk
Më Shumë Këngë Nga Vigan Shehu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet