A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tulipanet E Botes

Te gjith tulipanet e botes
per ty do ti mbledh
Deri ne shkembin me te lart
atje ku malli dhe qielli si buze te puthura ngjasojn
pastaj si anije me vela te shqyera
tek ti do te vij
edhe sikur dhjetera dete te na ndajn
ti do te me presesh ne nje breg duke thithur flladin e mallit tim
ti do te me presesh deri ne flladin e fundit
sepse ndyshe bota
nuk do te kish kuptim

- poem written by Viktor Canosinaj


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019