Më mbaj mend (për 1 muaj)

Viktoria Xhako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Viktoria Xhako është një poete e njohur. AUTOBIOGRAFIA IME Jeta ime është e thjeshtë: Jam lindur më 09. 10. 1950 në Durrës, Shqipëri. Babai im ishte nga Leskoviku. Ishte fëmija i tretë, që erdhi në jetë pas vdekjes së dy fëmijëve të tjerë. Në moshë të vogël i vdiq edhe i ati. Nëna e tij, me dashurinë dhe përkushtimin e saj përgjërues, me gjumin e natës, që nuk e bëri kurrë të plotë, me dënesën e ditës për ta ruajtur djalin, u bë për të edhe nënë, edhe babá, edhe vëlla, edhe motër. Mës...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një thënie »

» Dërgo një poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Mimoza Bici

Aferdita Beçiri

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Fatmire Duraku

Erina Çoku

Irina Hysi

Arsejda Gjyli

Anila Varfi

Anita Hoxha

Tags: Viktoria Xhako, Zhorzh Sand


Komente mbi këtë artist