Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vilson Junçaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Vilson Junçaj është një shkrimtar. Vilson Junçaj është një poet i talentuar i cili merret me poezi që nga mosha 10 vjeçare. Poezia e tij ka evoluar me vite dhe tani është bërë njëri nga poetët më frytdhënës që kanë shqipëtarët që gjindën në Mal Të Zi. Ai fitoi dhe mori pjesë në disa konkurse letrare siç ishin: në prill të vitit 2015 fitoi vendin e parë në konkursin letrar "Jehona" me poezinë "A beson në fantazma?". Ai poashtu në këtë konkurs zuri vendin e tretë me poezinë "Zjarri ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Pajtim Memishaj

Kastriot Malo

Përparim Dida

Paskal Kacani

Mentor Isallari

Enertin Dheskali

Petros Tserkezis

Sabit Rrustemi

Sylejman Pireva

Myrteza Mara

Tags: Vilson Junçaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet