A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Vilzana Parubi

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Shkodër 
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vilzana Parubi is a popular singer of Modern Traditional & Ethno music. Në vitin 2010, Vilzana Parubi merr pjesë në Star Academy Albania 5. Më datë 7 Janar 2013, Vilzana publikon videoklipin "Me Mire Pa Ty". Në Dhjetor 2014, Vilzana merr pjesë në Shkodra Fest 1 me këngën "Nuk Te Fal". Më datë 9 Tetor 2015, Pizha publikon videoklipin "Single", në bashkëpunim me Vilzana. Në Janar 2016, Vilzana merr pjesë në Shkodra Fest 2 me këngën "E Kerkon". Më datë 9 Janar 2017, Vilzana Parubi & Landi Roko publikojnë ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Star Academy Albania

(Contestant)

Instagram

Account

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Drita Ukaj

Xhejni Lito

Desjana Kamberaj

Viola Shqau

Irsa Qosja

Edlira Biba

Pajtesa Tessi

Enxhi Kumrija

Orjola Xhemollari

Tergita Gusta


Tags: Vilzana, Vilzana Parubi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019