Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vinz - 1997  (Feat. Stealth)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Stealth

13/10/2019

2019-10-12T23:26:03+00:00Vinz :
Nuk deshem me pislliqe
Po rrugt jan problematike
Nese nuk mundni perball
Ma mir bo sene legjite
Un i kam shqipet e marr
Fuck tana ligjet
Gishtin e mesit per lajmet
My shqipez prap bojn levizje
All of my shqipez jane bashk
Jan kafshe, pa perjashtime
Na jena siper atyne
Shqipe jan ligje natyre,
Ju jeni fake
I dallojna prej syve
Na jena ndryshe prej ktyne
Na jena n'rrug kom e krye
Jena tu kalu rreziqet
Shokt denu me vite
Tu jetu per sot, se ne ndrohem, mrena dite
Tu punu ma fort per be ni fije drite
Tu munu me **** sbojna pare prej muzike

Stealth refrain (2x) :
Mundohen me na kap, po kto shqipe nuk kapen
Gishtin e mesit t'gjykates, na jemi fmi t97-tes
Sje kon nket situate, kur je midis autostrade
dhe mrapa makina dajes dhe gomat digjen prej flake

Stealth :
Duhet me ja dal
E vetmja rrugdalje, kto ftyra t'egra nper lajme
Kto shqipez svaren prej fame
Sa here kena thon
N'kontrrol situaten, kam mbijetu 97-ten
Dhe tash jam gati t'perplasem
Muzika qe niva dhe mrriti n'zhurmat e armes
Dhurate te pare qe mora, ishin plumbat e varses
Anderr pare qe pashe, vjedhja e bankes
Sa here tu fol kam hap, situatet e vrasjes
Ti nuk je rrit kshtu, ti nuk je rrac shqiptaresh
Pse tmendoj dy her, kur e bojna me tparen
Kjo nuk o loje, sum ha kari per famen
Se na se presim finalen, se vijm ta japim medaljen
Mun para syve
Ta shprazim se shqipet nuk dun arsye
Ta plasim se shqipet jan kryt e tyre
Kto shqipet e krisur me koka t'thyme
Litarin te qafa ta bojna nyje

Stealth refrain (2x) :
Mundohen me na kap, po kto shqipe nuk kapen
Gishtin e mesit t'gjykates, na jemi fmi t97-tes
Sje kon nket situate, kur je midis autostrade
dhe mrapa makina dajes dhe gomat digjen prej flake


Ky tekst u dërgua nga Edison AllaKartolina (3)

13
3
3

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vinz:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet