Më mbaj mend (për 1 muaj)


Vinz - Freestyle 2020

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Freestyle 2020".
3. Video është e këngës "Freestyle 2020", por nuk këndohet nga Vinz.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Vinz - Freestyle 2020  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Teksti:

Vinz

Orkestrimi:

Edlir Begolli

Komente

Asnjë Koment

05/04/2020

2020-04-05T17:57:02+00:00Jeta po shperthen sikur dinamit
Ka ni her t’zhyt thell sikur titanik
I got problems in my head nuk po din me ik
So we smoke a lot of weed, nga kopshti botanik

Jo nuk lindem pasanik. Jena tu punu perdit
Jo nuk kena instagram se jan tu na e blloku tzit
Me u ba militant rruga keqe na ka shti
Pranej rri me 10 G. Always gati me shti

I maj men do dit, ishim t’vogel neper lagje
Tu leviz me thik tu rujt lek me ble patllake
Rolling with my Gs, blacked out midis nate
T’ju rujt policis, mos me perfundu nkafaze

Tu kalu rreziqe, shokt denu me vite
Tu jetu per sot, senet ndrrohen mrena dite
Tu punu ma fort per me pa ni fije drite
Tu punu me drog, sbana pare prej muzike

Mduket sikur sot hera e par t’ju ik policve
Xhepat ishin bosh na u desht me thy do ligje
Rrugt problematike. Loja patetike
Shqipet skan rival, kena bole metalike

Hellboz territor. Thirrna predator
You heard about My Shqipez, na ke pa n’televizor
Nuk dum organizator. Vet navigator
Tash me puder veni bardh, dowgi a ka bika bor

Dajt thyjn doors por me na kap nuk munen
Ca K*rin kujton se jetojm te shpia punes
E masim cdo hap se ja dim rreziqet rruges
Shqipet in a trap, tu ja pra mbeshtjellsen bukes

U rritem rruges, punt matematike
Seni me nuanca drite
Formulat sikur probleme kimike
Zhduket seni bardh sikur akull antraktide

She loves a shqipe? Jeta polemike!
Ajo ska ndjesi asht vetem psikologjike
Nuk ka dashni kur denimi pritet
Ajo zhduket si magji kur cekici rrifet

Fuck shtetin, kur plot e ki xhepin
T’fort e ki rrethin. Shok e ki dreqin
Tan jan tu munu po My Shqipez s’mun i prekin
S’munen mu afru kur plot e ki hekrin

Kartolina (3)

7
8
18

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Vinz:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet