Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Live Video Kërko Video

Violeta Kajtazi - 6 Tetor 68  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8

Komente

Asnjë Koment

04/04/2012

2012-04-04T09:44:13+00:00O 6 tetor 68
Na u hap lajmi o i vertete

Na u hap lajmi o i vertete
Si ne radio ashtu ne gazete

Si ne gazete ashtu ne radio
Se ne Prishtine o u ba me dije

Se ne Prishtine o u ba me dije
Per flamurin kuq e zi

O flamuri rema rema
Kush ste don o mor i plaste zemra

Ngritu ngritu o flamur
Kastrioti ty te mbajt ne dur

Ngritu ngritu o bajrak
Shqiptaria ty te ka la me gjak

E per se dyti kush e mbajti
Ne Vlore e ngriti Ismail Qemali


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë Këngë Nga Violeta Kajtazi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet