Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Kukaj Retkoceri

Vendlindja: Tërstenik (Drenas)  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 48 Vjeç
Ditëlindja: 02 Maj 1969
Shenja e Horoskopit: Demi

Këndon kryesisht: Popullore Moderne Popullore Folklorike

Rryma të tjera: Popullore Dasmash

Violeta Kukaj Retkoceri është një këngëtare shumë e njohur. E lindur në një fshat të Drenicës, Violeta, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Ajo, sakaq u bë emër i njohur i estradës sonë dhe një zë që meriton respekt e vëmendje!
Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë! Violeta, mund të quhet edhe stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniformën e UÇK, e deri tek veshja e nusërisë.Ka edituar më shumë se 10 albume.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  kukaj    arsimdiber  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  145Më shumë artikuj nga Violeta Kukaj Retkoceri »
teksteshqip.com © 2007 - 2017