A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Kukaj Retkoceri
  • Origin:
  • Tërstenik (Drenas) 
  • Residence:
  • Kosovë 
  • Age:
  • 49
  • Birthday:
  • 2 May 1969
  • Zodiac sign:
  • ♉ Demi
Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  178

Violeta Kukaj Retkoceri is a very famous singer. E lindur në një fshat të Drenicës, Violeta, qysh në bankat shkollore u dëshmua për talentin e saj në të gjitha zhanret e muzikës. Ajo, sakaq u bë emër i njohur i estradës sonë dhe një zë që meriton respekt e vëmendje!
Këngët e saj janë lamente për historinë, balada për dashurinë, kala për trimërinë dhe himne për bukurinë! Violeta, mund të quhet edhe stilin e veçantë të veshjes, që nga veshjet kombëtare, uniformën e UÇK, e deri tek veshja e nusërisë. Ka edituar më shumë se 10 albume.

Në vitin 2001, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Ai është Gjallë".

Në Qershor 2002, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në PoliFest 2002 me këngën "Nusja Jonë".

Në vitin 2003, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Manushaqe".

Në vitin 2004, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Dasma E Nipit".

Në Dhjetor 2005, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në Zhurma Show 2005 me këngën "Ashtu Keshtu".

Në vitin 2005, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Hanëm Hanëm".

Në vitin 2007, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Nje Bilbil".

Në Qershor 2008, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në Polifest 2008 me këngën "Diten E Diele".

Në Dhjetor 2008, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Diten E Diele".

Në Dhjetor 2008, Violeta Kukaj Retkoceri & Pro Band marrin pjesë në Zhurma Show 2008 me këngën "Kush Mashtron".

Në vitin 2008, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Diten E Diel".

Në Dhjetor 2009, Violeta Kukaj Retkoceri merr pjesë në Zhurma Show 2009 me këngën "Nuse Ne Katun".

Në vitin 2009, Violeta Kukaj Retkoceri publikon albumin "Nuse Ne Katun".

Më datë 27 Nëntor 2016, Violeta Kukaj publikon videoklipin "Nanë". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani.

Më datë 6 Qershor 2018, Nexhmije Pagarusha & Violetë Kukaj Retkoceri publikojnë videoklipin "Mbushni Gotat".

Më datë 4 Mars 2019, Violete Kukaj publikon videoklipin "Hamez Jashari", i cili i dedikohet Hamëz Jasharit në 21 vjetorin e rënies historike të familjes Jashari. Muzika e këngës u punua nga Naim Gjoshi, tekstin e këngës e ka shkruar Rexhep Hasani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Xhevdet Gashi. Këngëtarja ndër të tjerash paraqitet me uniformë të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës gjersa për anën vizuele është përkujdesur produksioni Redmedia.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  kukaj    arsimdiber  


More news about Violeta Kukaj Retkoceri »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019