Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violeta Kukaj Retkoceri - Diten E Diele Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30

Sokakut me gur si dikur une te prita
e ti zemer gur su ktheve kurre
u merzita..
Sokakut me gur dasmoret tu
Sot kalojne.. nuk kam besu kurre
Se syte e tu do t'me harrojne..

Ref..:
Amanet o Amanet une po e la
Kur te shkoj une nga kjo jete
Per mue mos me kjaa
Amanet o Amanet po i mbylli
Syt pse une shkoj nga kjo jete
Eshte veq faji yt, eshte veq
Faji yt...

Sot eshte dite e diel
Dasmoret tu prane shpise
kalojne..Dita qe ka qel
nuk eshte per mu..tjeret
le ta gzojn..

Sot eshte dite e diel
Dasmoret tu te une nuk
ndalen ..unaze e Fustan
Qe i kam provu tjetres
I fale..

Ref..:
Amanet o Amanet une po e la
Kur te shkoj une nga kjo jete
Per mue mos me kjaa
Amanet o Amanet po i mbylli
Syt pse une shkoj nga kjo jete
Eshte veq faji yt, eshte veq
Faji yt...

Dhe mos me zgjoni ju nga
gjumi..lermeni te qete
Askujt deren nuk ja qel..
Ne vetmi po e pres fundin
Syte dua me i mshel ne
Diten E diel...

Amanet o Amanet une po e la
Kur te shkoj une nga kjo jete
Per mue mos me kjaa
Amanet o Amanet po i mbylli
Syte pse une shkoj nga kjo jete
Eshte veq faji yt, eshte veq
Faji yt...


Ky tekst u dërgua nga  gressaVioleta Kukaj Retkoceri
Renditja: Top 200
Publikimi: 12/06/2008
Festivali: Zhurma Show 2008
Festivali: Polifest 2008
Muzika: Ilir Berani
Teksti: Ilir Berani
Orkestrimi: Florent Boshnjaku
Video Produksioni: Labia


Violeta Kukaj Retkoceri - Diten E Diele
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Diten E Diele".
3. Video është e këngës "Diten E Diele", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:


Komente 0