Më mbaj mend (për 1 muaj)


Violeta Kukaj Retkoceri - O Allah

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Allah".
3. Video është e këngës "O Allah", por nuk këndohet nga Violeta Kukaj Retkoceri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Violeta Kukaj Retkoceri - O Allah  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  34

Teksti:

Sabri Bajgora

Këngë e albumit:

"O Zot Faleminderit"

Këngë e albumit:

"Nuse Ne Katun"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2009

2009-11-30T23:00:00+00:00O Allah i Plotfuqishëm, Na ndihmo ne në këtë botë
Vështirësitë t’i tejkalojmë, Zbrit mëshirë o i Madhi Zot!

Emri Yt i lavdëruar, Drita jote përjetësi
O Allah i Madhëruar, Zbrit mëshirë mbi këtë njerëzi.

O Allah i Gjithëmëshirshëm, Na udhëzo në mirësi
Hapi shtigjet e lumturisë, Mos na le në errësirë.

Lutjet tona t’i drejtojmë, Mëshira Jote shpresë për ne
Vetëm Ty t’falënderojmë, që na nxore mbi këtë dhe.

O Allah, o mëshirëplotë, Vetëm Ti, jep e merr.
Na ringjall me njerëz të mirë, me dëshmorë e pejgamberë.

O Allah, O Zoti ynë, N’rrugën Tënde na udhëzo
Falnaj ne gjynahet tona, N’Ahiret, Ti na shpëto.

O Krijues i kësaj gjithësie, toka e qielli të madhërojnë
Na e mundëso që n’botën tjetër, Nurin Tënd ne ta shikojmë.

(Sabri Bajgora)


Ky tekst u dërgua nga 8ovarja   ARBERGECI8
Më Shumë Këngë Nga Violeta Kukaj Retkoceri:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet