A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Violeta Turkeshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  • Dibër E Madhe 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Violeta Turkeshi është një këngëtare e njohur. Violeta Marku-Turkeshi, eshte nje kengetare e shquar dibrane, te ciles qysh ne moshen 6 vjeçare i eshte verejtur talenti nga arsimtaret e saj, ku pas nje viti ne programet e shkolles, e kendon per here te pare kengen "Mu Te Furra Ke Pazari", kenge e cila ishte si fillim i karrieres se saj. Ne vitin 1966 behet antare e shoqates kultrore-artistike "Liman Kaba", shoqate e cila tubonte te rinjte e te rejat dibrane per rruajtjen e dokeve dhe traditave...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Azra

Lejla Xhaferi

Lumnije Ramadani

Saranda Imeri

Arjeta Zhuta

Sherife Sherifi

Elita Reçi

Besa Rika

Fitnete Tuda

Mia Morina


Tags: Violeta Turkeshi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019