Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Violeta Zefi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  157
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Mosha:
  • 60 Vjeç
BIOGRAFIA: Violeta Zefi është një këngëtare e njohur. Violeta Zefi është e lindur në një familje të varfër shkodrane, por me tradita të lashta. Nëna e Violetës, Liza duke e parë talentin e së bijës, që e vogël, u përpoq ta afronte pranë rretheve artistike të qytetit. Rruga e muzikës dhe këngës shkodrane për të ka filluar shumë herët. Ishte viti 1968, kur Violeta Zefi doli para publikut shkodran me Estradën profesioniste të qytetit të Shkodrës, me përkrahjen e profesionistëve të cilët tek ajo zbuluan...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareN'anderr Me Del


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Alida Hisku

Fatmira Breçani

Mimoza Ahmeti

Liri Rasha

Mukades Çanga

Lumnije Menxhiqi

Irma Gurakuqi

Luljeta Kuraja

Monika Salihu

Suzana Qatipi

Tags: Violeta Zefi, Violete Zefi, Vjoleta Zefi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet