Më mbaj mend (për 1 muaj)

Violinat E Lapardhasë

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Violinat E Lapardhasë është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. Violinat e Lapardhasë është një ansambël vokal a cappella nga fshati Lapardha në rrethin e Vlorës të Shqipërisë. Grupi kryen polifoninë tradicionale të laboratorit që është specifike për këtë rajon të vendit. Drejtimi artistik ofrohet nga këngëtarja e mirënjohur Lab, Feti Brahimi, vetë një vendas i Lapardha. Në vitin 2003, Violinat E Lapardhasë publikojnë albumin "Ditët E Beharit" në bashkëpunim me Studio FM Univers....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentDitët E Beharit (2003)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Violinat E Lapardhasë, Grupi Violinat E Lapardhase

Komente 0