A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Viona Shabani
  • Origin:
  • Prishtine 
  • Age:
  • 29
  • Birthday:
  • 2 July 1990
  • Zodiac sign:
  • ♋ Gaforrja
Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  14

Viona Shabani is a popular singer. Viona qysh ne femijeri interesohej per muziken, por karriera e saj startoi në fillim të vitit 2007 duke krijuar kënge dhe bashkëpunime me shume këngtarë të skenës shqiptare. Ajo kishte jetuar per nje kohe te gjate jashte Kosoves dhe shume shpejt filloi te adaptohet me gjuhen shqipe dhe rrethin ne te cilein tashme ajo po jeton.
Asaj i vinin çdo ditë lëvdata dhe përgëzime për punën e mrekullueshme që ajo ishte duke e bërë. Viona ka kryer studimet ne Universitetin e Prishtinës ne Ekonomik.

Në Qershor 2009, Viona Shabani merr pjesë në Polifest 2009 me këngën "A Me Do Ti" dhe fitoi çmimin "Debutantja me e mire".

Më datë 16 Prill 2010, Viona Shabani publikon videoklipin "Infarkt".

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Submissions by:  caniloni  

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019