Më mbaj mend (për 1 muaj)

Viona Shabani - A Me Do Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Më le tkuptoj,
Dashuria ime me tënden nuk është njësoj,
Shume herë meditoj,
A më do edhe ti ??
Ashtu si une të dëshiroj.

Kërkoj të dij,
Të gjitha gjërat që për mua mendon ti,
Konfuzion, Temperament,
Nuk më nxjerr nga situata me as intelekti.

Çdo çast minute me dhimbje kaloj,
Ti je i heshtur jo asgjë nuk tregon,
Shumë ide më vijnë në kokë dhe më ikin enigma,
Pse nuk arrin ti vetë ti degjosh këto pasthirma.

Ref..
a-a-a-a-a-a-a A më do ti?
a-a-a-a-a-a-a ashtu si të dua unë ty
a-a-a-a-a-a-a A thua jemi nji?
a-a-a-a-a Të pa ndashëm Përgjithnji.


Kërkoj te bisedoj
Dua gjithcka në lidhje me ty të analizoj
Pranoj , Kuptoj
Që ti je gjysma ime këtë se diskutoj

E dua vetëm një arsye
Që të kuptoj
Pse sma tregon dashurinë
Si unë ty ta tregoj .

Çdo çast minute me dhimbje kaloj,
Ti je i heshtur, jo asgjë nuk tregon,
Shumë ide më vijnë në kokë, dhe më ikin enigma,
Pse nuk arrin ti vetë, ti degjosh këto pasthirma.

Ref.. 2x
a-a-a-a-a-a-a më do ti?
a-a-a-a-a-a-a ashtu si të dua unë ty
a-a-a-a-a-a-a a thua jemi nji?
a-a-a-a-a Të pa ndashëm Përgjithnji.


Ky tekst u dërgua nga  RrezjaaViona Shabani
Renditja: Top 200
Publikimi: 25/09/2009
Festivali: Polifest 2009


Viona Shabani - A Me Do Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Me Do Ti".
3. Video është e këngës "A Me Do Ti", por nuk këndohet nga Viona Shabani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0