Më mbaj mend (për 1 muaj)

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Nexhat Mujovi (Wirusi)
  • Emri i Vërtetë:
  • Nexhat Mujovi
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  66

Nexhat Mujovi (Wirusi) është autor këngësh shumë i njohur. Nexhat Mujovi kompozitori i madh i këngeve të Elitës. Jeton dhe punon ne Tetovë ku gjindet edhe studjoja e tij ProSound. I shkolluar dhe specializuar ne konservatoret me te dëgjuara të Francës. Ka kompozuar muzike filmash dhe disa kolona zanore për filma shqiptare dhe te huaj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Anëtar i grupit

Elita 5


Komente 1