Nexhat Mujovi (Wirusi)
Nexhat Mujovi (Wirusi)
Nexhat Mujovi (Wirusi)
  • Emri i Vërtetë:
  • Nexhat Mujovi:
  • Vendlindja:
  •  Maqedoni E Veriut
  • Jeton dhe vepron në :
  • Maqedoni E Veriut Maqedoni E Veriut
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Nexhat Mujovi (Wirusi) është autor këngësh shumë i njohur. Nexhat Mujovi kompozitori i madh i këngeve të Elitës. Jeton dhe punon ne Tetovë ku gjindet edhe studjoja e tij ProSound. I shkolluar dhe specializuar ne konservatoret me te dëgjuara të Francës. Ka kompozuar muzike filmash dhe disa kolona zanore për filma shqiptare dhe te huaj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0