Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  41
 • Vendlindja:
 • Durrës 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 67 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Visar Zhiti është një shkrimtar i njohur. Visar Zhiti ishte bir i aktorit dhe poetit Hekuran Zhiti (1911-1989). Visar Zhiti u rrit në Lushnjë, ku ai përfundoi shkollën e mesme në vitin 1970. Pas përfundimit të studimeve në Institutin e Lartë Pedagogjik në Shkodër (sot Universiteti Luigj Gurakuqi), ai filloi karrierën e tij të mësimdhënies në qytetin malor verior të Kukësit, duke demonstruar një interes në fillim në vjersha, disa nga të cilat u botuan në revistat letrare. Në 1973, ai p...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Moikom Zeqo

Miltiadh Davidhi

Vasil Tabaku

Luan Rama

Kristaq Turtulli

Bardhyl Maliqi

Astrit Çerma

Ferit Lamaj

Nexhat Halimi

Halil Xani

Tags: Visar Zhiti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet