Vita Guhelli
Vita Guhelli
Vita Guhelli
  • Vendlindja:
  • Prizren
  • Jeton në
  • Kosovë
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 26 Tetor 1993
  • Horoskopi:
  • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: e lehtë klasike
Vita Guhelli është këngëtare e njohur. Vita Guhelli-Soprano
Ka përfunduar studimet bachelor dhe master ne drejtimin e solokendimit nē fakultetin e muzikes ne Prishtine.
Ka perfunduar studimet e doktorates ne drejtimin e solokendimit ne Sofie duke marre titullin "Doctor of music".

Në Maj 2009, Vita Guhelli merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Ngjyrat".

Në 2014, Vita Guhelli këndon kolonën zanore të serialit "Stinë Dashurie" me titull "Më Rrëshqet Nga Dora".

Në Maj 2015, Vita Guhelli & Shkumbin Krasniqi marrin pjesë në Top Fest 12 me këngën "Një Jetë".

Në Qershor 2020, Vita Guhelli & Valmir Shala publikojnë coverin e këngës "Vivo Per Lei".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: Anonymous Anonymous  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0