Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitmar Basha - Klasa E Gjimnazit Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Cfare u be me klasen tone te gjimnazit Me pyeti Tani nga Nju Jorku
Ne keto dite eshte e veshtire me marre fryme
E veshtire edhe te jetosh nje jete te ndershme
Cfare u be me klasen tone?
Iliri eshte ne France ne nje firme financash
Me tha se numrat I kishin pelqyer gjithmone
Tani e paguajne dhe per kete gje

Ada dhe Xheni jane ne Belgjike ka vite
Te pakten jane me mire se ktu
Mandi sa lart e poshte amerikes
Dhe punon per Google
Koli dhe Goni cfare te them o TAN
Po e provojne serisht me ik ne Gjermani
Dori mbaroi per arkitekt ne austri dhe ka dy femi
Koli dhe Franci jane Brenda
Pasi I kapen me droge
Lorenci u be fizikant dhe merr dekorata mbi dekorata ne londer
Kamela dhe Bujari u kthyen nga studimet
Me idene per te ndihmuar vendin, por u kthyen nga erdhen

Jo me djem – por burra Jo me vajza – por gra
Femijeria do sherohet se shpejti
Skemi faj per kete gje Te gjithe jemi pergjegjes
Sepse te gjithe kemi objektiva ne jete
Se nga afer Te gjithe jo nuk jemi normal
Por prap nuk eshte se mjafton

Ne rritem lulet tona secili per veten e tij
Dhe rrenjet, normalisht Ne emigrim, neper shtete, neper rruge,
Drejt diellit e ne hallet tona, sa majtas djathtas,
Kush do ta rikujtoje se ne fund te fundit
Vijne nga e njejta peme, e jemi gjithmone nje.
Vitmar Basha
Publikimi: 16/11/2021
Muzika: Vitmar Basha
Teksti: Vitmar Basha
Mix & Master By Arber Kocllari


Vitmar Basha - Klasa E Gjimnazit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Klasa E Gjimnazit".
3. Video është e këngës "Klasa E Gjimnazit", por nuk këndohet nga Vitmar Basha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vitmar Basha:


Komente 0