Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitmar Basha - Era Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Fryn nje ere e mire Ashtu si eshte liria,
Nje kenge e brishte si lumturia
Fryn ne buzeqeshjen e atyre qe rezistojne
Ketij realiteti te ftohte

Fryn nje ere plot ngjyra si 1000 orkestra
Ne rruget plot protesta
Qe I uleret cdo padrejtesie
E kesaj epoke plot genjeshtra

Ne hapesiren midis se mire e se keqes
Ndodhemi ne
Ne hapesiren pertej se mires e se keqes
Ndodhen ata

E pyes veten se per cfare
Do mbahemi mend, nderkohe qe mundohem te harroj
E pyes veten se per cfare
Ja vlen te luftosh, nderkohe qe mundohem te mos shoh
dhe eshte njesoj sikur te thuash rrofte padrejtesia
Vitmar Basha
Publikimi: 16/11/2021
Muzika: Vitmar Basha
Teksti: Vitmar Basha
Orkestrimi: Gjergj Kaçinari


Vitmar Basha - Era
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Era".
3. Video është e këngës "Era", por nuk këndohet nga Vitmar Basha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vitmar Basha:


Komente 0