Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vitore Matoshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  50
BIOGRAFIA: Vitore Matoshi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore folklorike. Këngëtare dhe mësuese. Një femër shumë energjike që gjen kohë për mësimdhënie dhe për koncerte brenda dhe jashtë Shqipërisë. Dhe pse nga Tropoja ajo i këndon të gjitha këngët popullore të të gjitha trevave shqiptare. Asnjëherë në rrugëtimin e saj nuk ka huazuar muzikë të huaj, pasi këngën e ka lidhur vetëm me tabanin popullor. Në vitin 2000, Vitore Matoshi publikon albumin “Xinxilushe” me tekst dh muzike Vitore Matoshi, te certifikuar nga Drej...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Komente

2 🔥

Zemra S'te Genjen (2007)

★★★★★

Engjellushe (2000)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Vitore Matoshi

Komente 2