Vivian Kokeri
Vivian Kokeri
Vivian Kokeri
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Vivian Kokeri është këngëtare. Pasioni i saj për këngën ka nisur që herët me pjesëmarrjet në Festivalin e 54-t Kombëtar të këngës për fëmijë, në Shkodër dhe festivalin “Junior Albania 2017”. Gjithashtu Vivi ka qenë pjesë e projektit Cup Song që u regjistrua në librin e rekordeve Guinnes në vitin 2017. Ajo gjithashtu është vlerësuar edhe në Genius Olympiad 2018 Osweg në New York.

Më datë 22 Prill 2013, Vivian Kokeri publikon videoklipin "Këndojmë Të Tre".

Më datë 7 Prill 2014, Vivian Kokeri publikon videoklipin "Endrra Dhe Deshire". Muzika e këngës u punua nga Kachinari (Gjergj Kaçinari), teksti u shkrua nga Xhejn Kumrija (Janex).

Në Shtator 2017, Vivian Kokeri merr pjesë në JESC 2017 me këngën "Historia Që Nuk Flet".

Në Shtator 2019, Vivjan merr pjesë në Kënga Magjike 2019 me këngën "Fatin Askush S'e Di". Pjesëmarrëse në disa kompeticione muzikore, Vivi konkurron për herë të parë në “Kënga Magjike” si pjesë e kategorisë New Artist.

Më datë 4 Mars 2020, Eneda Tarifa publikon videoklipin "Një Zemër", në bashkëpunim me Turgut Ozal College. Produksioni audio u realizua nga Shpëtim Saraçi.

Në Maj 2020, Eneda Tarifa merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 20 me këngën "Një Zemër", në bashkëpunim me Turgut Ozal College.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0