Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Buçaj - Rrak Tak Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrak Tak" kënduar nga Vjollca Buçaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 0 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
0

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mateus Frroku & Bujar Qamili - Rrak Tak

Mateus
Kohen pas ta kthej nuk kam
nje fjale asaj sja kam thon
sa e pash, pertoke rash
krejt e dun, asnje se ka.

Bujari
Sa shum do kisha dash
vetem me tpa me sy
ne dore ajo e ka
njerin nga ne te dy...

Ref x2
Rrak tak zemra mboni
Kur une ty te pash
Rrak tak tak tak zemra mboni
Shpirtin ty ta dhash.

Mateus
Kohen pas ta kthej nuk kam
nje fjale asaj sja kam thon
sa e pash, pertoke rash
krejt e dun, asnje se ka.

Bujari
Sa shum do kisha dash
vetem me tpa me sy
ne dore ajo e ka
njerin nga ne te dy...

Ref x2
Rrak tak zemra mboni
Kur une ty te pash
Rrak tak tak tak zemra mboni
Shpirtin ty ta dhash.

Claps
Rrak tak zemra mboni...
Rrak tak rrat tak zemra mboni...

Ref x2
Rrak tak zemra mboni
Kur une ty te pash
Rrak tak tak tak zemra mboni
Shpirtin ty ta dhash.

Klevi ABG's & Koli - Rrak Tak

Klevi ABG’s:
TAK FAK SHIKIMI JOT SI SHIGJET .
SA I EMBEL I NXEHT, FIKSIM KE MBET
SE KAM PRANU KURR QE 1 FEMER E DU
AMA PER TY JAM KRENAR DHE BERTAS TU TREGU
SE
RRAK TAK PER TY MA BON ZEMRA
RRAK TAK NUK I DU TJERA FEMRA

RRAK TAK O SYNI MA I BUKUR
TI MA BON JETEN E LUMTUR

KREJT BOTEN ME LYP
REZULTAT JO NUK KA
KREJT KAN DASHT ME T’PAS
PO KUSH FATIN TIM SE KA
KAM 1 DHURAT PER TY
PLOT ME NDJENJA
TI QENDRON NE MES
SE PA TY NUK RREH ZEMRA

BUZA ME E BUKUR N’BOT
SOT ME THA TE DUA.
UN JETOJ PER TE DHE
AJO JETON PER MUA
DASHURIN’ QE KAM
JA SHPREH ME EMOCION
UN E PUTHI N’FAQE
AJO BUZEN E AFRON

Mandi Dajlani Ref.:

RRAK TAK
MA BONI ZEMRA
RRAK TAK
KUR TE PASH TY
RRAK TAK
O JETA IME
UN TE DUA VETEM TY

Koli:
SA HER QE T’SHOF TY
BUZA ME BUZEQESH
ZEMRA DON ME DAL NGA VENI
DHE ME THOT ME MU DO JESH
JE AJRI QE UN THITH
JE DRITA QE M’DRIÇON
KE GJITHÇKA QE UN DU
TI MU ME PLOTESON

Besjan Gashi - Rrak Tak

Ref...
Ritmi i zemres tak tak tak
Oh sa shpejt me hyre ne gjak
Nuk po me njeh ma as shoqnia
Ah medet per ment e mija

Simpatike energjike
Ti me ndeze ti me fike
Zjarr e akull m'u bo jeta
Me vujt per ty po ja vlejka

Ah dashnia n'zemer m'preku
Nuk po bojka pune as leku
Pa vujte zemra s'paska çare
O me ty o hiç fare

Ref...x2
Ritmi i zemres tak tak tak
Oh sa shpejt me hyre ne gjak
Nuk po me njeh ma as shoqnia
Ah medet per ment e mija

Simpatike energjike
Ti me ndeze ti me fike
Zjarr e akull m'u bo jeta
Me vujt per ty po ja vlejka

Ah dashnia n'zemer m'preku
Nuk po bojka pune as leku
Pa vujte zemra s'paska çare
O me ty o hiç fare

Ref...x2
Ritmi i zemres tak tak tak
Oh sa shpejt me hyre ne gjak
Nuk po me njeh ma as shoqnia
Ah medet per ment e mija

...

Ref...x3
Ritmi i zemres tak tak tak
Oh sa shpejt me hyre ne gjak
Nuk po me njeh ma as shoqnia
Ah medet per ment e mija

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 09/12/2014Më Shumë Këngë Nga Vjollca Buqaj:


Komente 0


Vjollca Buçaj - Rrak Tak
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rrak Tak".
3. Video është e këngës "Rrak Tak", por nuk këndohet nga Vjollca Buçaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.