Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Luka - Flutura Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

1.Kur e takoj ne qytet,
kalon as me pershendet,
edhe ashtu gjithmone me ke mohuar,sikur asnjehere ne jete nuk jemi dashuruar.

2.Kur e takoj ne qytet,
me tjetren ai e un vete,,
zemra me ndal,
me pikon loti,
e sa shume un te kam dasht e di vec Zoti.

Ref: Ti me le pa piken e fajit,
nuk ta bej hallall,
ne vetmi tash pse venitem ohohoooo....
Ti m'i fale netet e vajit,
pa gjume e me mall,
tashti per toke po perperlitem
sikur flutura khrahekeputura.

3.Ne kete qytet ku jetojme,
dy stine te ndryshme mbreterojne,
per ty pranvere ashtu si e deshe,
e nga mua ere e ftohte,ere vjeshte...

4. Ne kete qytet ku jetojme,
nje dashuri le ta kujtojme,
ai jeton me tjetren i lumtur,
e une mbeta ne at vend flutur krahekeputur...


Ky tekst u dërgua nga  ElaVjollca Luka
Publikimi: 15/08/2009
Video Produksioni: MAX Production


Vjollca Luka - Flutura
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Flutura".
3. Video është e këngës "Flutura", por nuk këndohet nga Vjollca Luka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vjollca Luka:


Komente 0