Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Osmani
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Qershor 2003
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  181
Këndon kryesisht: pop për fëmijë/junior

Vjollca Osmani është këngëtare e njohur. U bë e njohur në festivalet për fëmijë dhe nga viti 2018 paraqitet si një artiste e re në tregun muzikor, me potencial të madh dhe me një vokal të ngrohtë e të veçantë. Që nga mosha 5 vjeçare ka filluar të këndojë, të vallëzojë dhe tani ka ndjek shkollen e muzikes me instrumentin piano. Vjollca Osmani ka fituar disa çmime te para.

Në Janar 2014, Vjollca Osmani, Era Mustafa & Elda Bunjaku marrin pjesë në Xixat E Flakës 2014 me këngën "Super Star".

Më datë 24 Prill 2014, Vjollca Osmani publikon videoklipin "Vallezo".

Në Qershor 2015, Vjollca Osmani merr pjesë në Diamond Fest 2015 me këngën "Fashion".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet