Audio

Vjollca Selimi - Kalle Shoqni Kalle


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"As Nuk Thuhet As Nuk Shkruhet"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kalle Shoqni Kalle" kënduar nga Vjollca Selimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vjollca Selimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kosovare Xhoni - Kalle Shoqni Kalle

Nese ma ke hatrin
Eja dhe vallxo
Qefin mos ma prish
E mos prito

Vajza edhe Djem
Po lujm ball per ball
Sonte kem vendos
Hajt tybe me kall

Kalle shoqeni kalle
Hyni gjith ne valle
Luni me vullnet
Na bashkoj muzika
Sonte djem e qika
Hajde valla sa shyret

Kalle shoqeni kalle
Hyni gjith ne valle
Luni me vullnet
Na bashkoj muzika
Sonte djem e qika
Valla sa shyret

Sa mir po shkon Rritmi
E po msohen vallet
Sonte kena gzim
Ti harojm kejt halet

Sa mir po shkon Rritmi
E po msona vallet
Sonte kena gzim
Ti harojm kejt hallet

Kush po lun qyqekun
Kush po ma lun shoten
Atmosfera jone
E kalli kejt boten

Kalle shoqeni kalle
Hyni gjith ne valle
Luni me vullnet
Na bashkojj muzika
Sonte djem e qika
Valla sa shyret

Kalle shoqeni kalle
Hyni gjith ne valle
Luni me vullnet
Na bashkojj muzika
Sonte djem e qika
Valla sa shyret

Aziz Murati - Kalle Shoqni Kalle

Nese ma ke hatrin
Eja dhe vallzo
Qejfin mos ma prish
E mos prito

Vajza edhe djem
Po lujn ball per ball
Sonte kem vendos
Hajt tybe me kall

Ref...x2
Kalle shoqni kalle
Hyni gjith ne valle
Luni me vullnet

Na bashkoj muzika
Sonte djem e çika
Valla sa shyhret

Sa mir po shkon ritmi
E po ndrrohen vallet
Sonte kena gezim
T'i harrojm krejt hallet

Kush po lun çyçekun
Kush po ma lun Shoten
Atmosfera jon
E kalli krejt boten

Ref...x2
Kalle shoqni kalle
Hyni gjith ne valle
Luni me vullnet

Na bashkoj muzika
Sonte djem e çika
Valla sa shyhret

...

Ref...x4
Kalle shoqni kalle
Hyni gjith ne valle
Luni me vullnet

Na bashkoj muzika
Sonte djem e çika
Valla sa shyhret

Ernim Ibrahimi - Kalle Shoqni Kalle

Kenga Tallava e kam Symbol me Rinin oohh te kemi do,gjdo her Ernimi e kall Atmosferen me Ilir Tiransin Agim Trubareven.

Ref:Kalle Shoqni Kalle,Kalle Shoqni Kalle hiq mos kini dert,Jemi mledhur Sot Djem e Qika plot valla sa Shyrehte 2x...

Asnjeher Kengen sdo ta ndalim Per Musik saher e fali,me Rexhep Garipin sikur her knon Ernim Ibrahimi sa Shyrehte.

Ref:Kalle Shoqni Kalle,Kalle Shoqni Kalle,hiq mos kini dert,Jemi mledhur Sot Djem e Qika plot valla sa Shyrehte 2x...

jelleleiiii leeeee liiiii leleleeee

Oh knon Ernimi jalla me Vullnet me Ilir Tiransin ohh Agimi Trubareven

Ref:Kalle Shoqni Kalle,Kalle Shoqni Kalle,hiq mos kini dert,Jemi mledhur Sot Djem e Qika plot valla sa Shyrehte2x...
Më Shumë Këngë Nga Vjollca Selimi:

Më Shumë...