Audio

Vjollca Selimi - Diamant  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2011

2011-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"As Nuk Thuhet As Nuk Shkruhet"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Diamant" kënduar nga Vjollca Selimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vjollca Selimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Grazia - Diamant

Ty t’kam dashni e te kam xhan
Lot gezimi Diamant
Fort m’rreh zemra kur t’kam pran
Un e di mir asgje s’na ndan ( 2 here )

Asgje s’na ndaaan
Asgje s’na ndaan
Diamant o Diamant

Asgje s’na ndan
Ty te kam xhan
Diamant o Diamant

Ka kohe qe jem n’dashniiii
Un e tiiii
Sensasion
Na buzeqshi kjo dashniiii

Ka Kuptiiim
Po ka shum kuptiiiim
Sa moment I bukur
Kur ma dhe unazen tiiii

Ti je ti je tiiii
Un e di e diii
Ai qe kam kerku
Ai qe dua dua pergjithnji

Ti je ti je tiiii
Un e di e diii
Ai momenti i bukur
Un e quaj t’madhen Dashuni


Ty t’kam dashni e te kam xhan
Lot gezimi diamant
Fort m’rreh zemra kur t’kam pran
Un e di mir asgje s’na ndan. ( 2 here)

Asgje s’na ndaaan
Asgje s’na ndan
Diamant o diamaant

Asgje s’na ndan
Ty te kam xhan
Diamant o diamant...

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Diamant

[Remzie:]
Sikur uji, sikur ajri
kam nevoje per ty
smundem te jetoje une dot pa aty sy
asnje tjeter kjo zemer se don si ty
se ti je, je dashni

[Nexhat:]
Me diamantin e ktij vendi
jam dashurur, dashuru
GJithe jeten une me ja fal
jam betu jam betu
diamant o diamant
je dashni je dashni
BUkuroshja jeme ti
ta ha synin e zi

[Remzie:]
Xhan o xhan
du me ta fal, une jeten qe e kam
smundem dot pa ty une
nese ste kam prane
asnje tjeter kjo zemer se don si ti
se ti je, je dashni

[Nexhat:]
Me diamantin e ktij vendi
jam dashurur, dashuru
GJithe jeten une me ja fal
jam betu jam betu
diamant o diamant
je dashni je dashni
BUkuroshja jeme ti
ta ha synin e zi(3 here)

Shonak - Diamant

ju qe mthoni bravo
Nvepra spo shoh kurgjo
Jeni shum t dobet lali nivelin shum slow
Nuk e di per to por un e boj drit
krejt ata qe se din Kam arrit ktu se kam dit

Çunat bojn biznes per shtetin sja din
Sikur shqipet, sikur shqipet, shqipet qe jan n'qeli
eci me shum pesh Hunen se ulna
Do me ma lujt lojen un me ty loj lujna

Leji fjalt e teperta se jan fukarallek
Anej nga zona Kam ngju shum me bollek
Do shqipe po ma lodhin Un plako ty ta boj zborin
Shiko anej ka erdhe ke ngatrru ti Territorin

Refreni

Dit per dit tu avancu na jena diamant
Suksesin e njekim vet se e kena fat
Do tjer na kan inat e do tjer na dun
I kam cunat per rreth me ju bojn ca tdun

Verse 2

Ti me ne smun mu shty
Ye smun mu shty
E provoj shoku jot
Amo prp ën shpi u kthy
Je i dobet Sdi ca osht rruga
Ju kapi nshpulla se ju nuk
Jeni burra

Kot bone si gjaknxeht
Kur je peder
Bo bo ca tka gjet
Ta bona jeten ferr
Je djal per shpi
Kshuqe shko boj detyrat
valla nk i bon mami nshpulla ti fik ngjyrat

Nk je rreper
Se nuk di me bo rima
Na t qujm peder
Se ty vet t hongri vrima
Kush don mu shty
Hajde prezantona
Mu bo si un nuk tbojn pun dot as miliona

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vjollca Selimi:

Më Shumë...