Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjollca Selimi - Oj Lulie  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Ku E Begenise"

Komente

Asnjë Koment

21/06/2012

2012-06-21T13:03:23+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Oj Lulie" kënduar nga Vjollca Selimi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vjollca Selimi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Motrat Mustafa - Oj Lulie

Oj lulie ti cum
nja dy fjal e
bahu gati
jena nis me te marr e

merri n'gryk
motra e vllazni e
se prej sodit
aty je vec bij e

oj lulie
ma e bardhe se pllumi
lumja nana per djal ce te nxuni
t'ka kerkue nana ce mot mot e
n'oborr tonin nuse me t'pa sot e

t'ka kerkue nana ce mot mot e
n'oborr tonin nuse me t'pa sot e

REF
mashallah mashallah
merre vallen luj
lumja nana jote
cka ka cit n'der te huj

mashallah mashallah
ja din rendin valles
kem marre anen lule
nuseve te mahalles

II
merre dhendrrin lule
krah per krah
ta hek nana mallin ce e ka
me ju pa tuj kesh e tuj gzu
dite ma te mira thot nana nuk du

me ju pa tuj kesh e tuj gzu
dite ma te mira thot nana nuk du

REF
mashallah mashallah
merre vallen luj
lumja nana jote
cka ka cit n'der te huj

mashallah mashallah
ja din rendin valles
kem marre anen lule
nuseve te mahalles

Aziz Murati - Oj Lulie

Oj lulije e hanem e hanem
Oooooooooh
Kujna ja le nanen?
Oooooooooh
Kujna ja le nanen?
Nanen e harrova, harrova
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra

Oj lulije e hanem e hanem
Oooooooooh
Kujna ja le babin?
Oooooooooh
Kujna ja le babin?
Babin e harrova, harrova
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra
Oooooooooh
Ma t'mirrin e morra

Violeta Kukaj Retkoceri - Oj Lulie

Oj lulie oj lulie pellum i bardh
A t'tha nana udha e mbar vaj vaj vaj vaj

A t'tha nana udha e mbar vaj vaj vaj vaj

Udha e mbar nana udha e mbar nana m'ka than
Lot per faqe ja kam lan vaj vaj vaj vaj

Lot per faqe ja kam lan vaj vaj vaj vaj

Oj lulie oj lulie pellum i verdh
Deri ku nana t'ka percjell vaj vaj vaj vaj

Deri ku nana t'ka percjell vaj vaj vaj vaj

M'ka percjell te m'ka percjell te pragu i shpis
Tuj fshi lotet me qosh te shamis vaj vaj vaj vaj

Tuj fshi lotet me qosh te shamis vaj vaj vaj vaj

Kem me t'knu lulie moj perdit e ma shum x2

Kur ti vendoj unazat o gishtat si llokum x2

Kem me t'knu lulie moj perdit e nga pak x2

Kur ta vendojm gjerdanin o qafen si zambak x2

...

Kem me t'knu lulie moj kapak e perdit x2

Kur ta vendojm sahatin o doren si simit x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Vjollca Selimi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet