A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Vjollca Selimi - O More Bilbil Me Penda Jeshil


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

16/07/2015

2015-07-16T17:02:44

Song from the album:

"Live 2015"It's a long time that we try finding the lyrics to "O More Bilbil Me Penda Jeshil" sung by Vjollca Selimi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Vjollca Selimi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Ibrahim Kasami. We wish that's the lyrics you are looking for:

O more bilbil me penda jeshili,
O more bilbil me penda jeshil,
Me ni cauc t'katundit u bona rezil,
Me ni cauc t'katundit u bona reliz.

U bona rezil u mbarrova,
U bona rezil e u mbarrova,
Caucen e kataundit un e morra,
Caucen e kataundit un e morra.

Hajde ti te na moj lulja e heshme,
Hajde ti te na moj lulja e heshme,
Kena uj bunari ndash uj çeshme,
Kena uj bunari ndash uj çeshme.more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019