Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vjosa Selmani - Puthja E Pare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  48

Ti e di , sa vlen ne mua
dhe ke nje vend ne zemer pergjithmon ,
por ti e di sa kemi ndryshuar
nje drit e re ndriqon ne horizont.

Diqka qe s'eshte me nje enderr
vargje ne leter , por shum me teper
dhe ndoshta shihemi neser
dy miq te vjeter ,
Nje ndjenje e pa tretur.

Ref: Ti je puthja e par ,
qe ndezen ngjyrat e jetes ,
te dy te pa ndare ,
neper arkivat e zemres.
Ti do tmbetesh djell qe sperëndon
Se ti je puthja e par , ti vetem
dhe askush tjeter.

Un dhe ti pak te hutuar ,
me fantazit qe bota na ofroj ,
Diqka qe s'eshte me nje enderr
vargje ne leter , por shum me teper
dhe kur te shihemi neser
dy miq te vjeter
Nje ndjenje e pa tretur.

Ref: Ti je puthja e par ,
qe ndezen ngjyrat e jetes ,
te dy te pa ndare ,
neper arkivat e zemres.
Ti do tmbetesh djell qe sperëndon
Se ti je puthja e par , ti vetem
dhe askush tjeter.

Ndonjeher un rikthehem aty
si femije me shkelqejn kta dy sy
Se ti je puthja e par ,
qe ndezen ngjyrat e jetes
te dy te pa ndar ,
neper arkivat e zemres
ti do mbetesh djell qe sperendon
se ti je puthja e par , ti vetem dhe askush tjeter
Vjosa Selmani
Renditja: Top 200
Publikimi: 03/06/2012
Festivali: Top Fest 9


Vjosa Selmani - Puthja E Pare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Puthja E Pare".
3. Video është e këngës "Puthja E Pare", por nuk këndohet nga Vjosa Selmani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Vjosa Selmani:


Komente 1