Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vladimir Myrtezai

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Vladimir Myrtezai është një shkrimtar i njohur. Lindur në Shkodër në vitin 1958, ai studioi në Shkollën e Mesme Arte “Jordan Misja” në Tiranë dhe u diplomua në Akademinë e Arteve të Bukura në Tiranë, ku punoi në Institutin e Monumenteve të Kulturës për dhjetë vjet, dhe pastaj filloi jetën e tij akademike në Akademia e Arteve të Bukura. Ai aktualisht ligjëron një program studimi në Departamentin e Multimedia në të njëjtën Akademi. Kjo është mënyra se si ai përshkruan veprën e tij të artit: "Shp...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Odise Gremo

Ardi Omeri

Vullnet Mato

Odise Plaku

Moikom Zeqo

Visar Zhiti

Viktor Canosinaj

Fatmir Terziu

Jorgo Bllaci

Betim Muço

Tags: Vladimir Myrtezai


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet