Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ladi Toska - Buzeqesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buzeqesh".
3. Video është e këngës "Buzeqesh", por nuk këndohet nga Ladi Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ladi Toska - Buzeqesh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  3

Muzika:

Gazu

Teksti:

Ladi Toska

Komente

Asnjë Koment

24/09/2016

2016-09-24T16:55:04+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Buzeqesh" kënduar nga Ladi Toska.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Gazu
Teksti: Ladi Toska
Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fiori Lc. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Si Ka Mundesi Nje Njeri, Te Me Hy Kaq Ne Zemer,
Dikush Qe Me Perpara, Nuk E Dija As Si Emer.
Dikush Qe Nuk Te Pyet, Nuk Te Kerkon Llogari,
Por Thjesht Kur E Takon, Do Ta Shohesh Perseri.

Se Te Puth Fort, Per Dimrin Qe Do Vij Te Me Mbaj Ngroht.
Per Gjerat Qe Kalon Me Te, Te Duash Si Harron Dot.
Nje Pyetje Qe Prej Kohesh Nuk Me Le Rehat,
Nje Teme Qe Me Ka Bere, Ta Mendoj Une Shume Gjat.

Te Dua Shume, Sepse Tek Ty Gjej Mbeshtetje.
Jan Buzet E Tua, Qe Me Bejn Te Kem Etje.
Momentet Qe Nuk Flasim E Ti Ben Si E Keqe.
Skalojn As 5 Minuta Dhe Ti Me Jep Buzeqeshje.

Buzeqesh! Sa Her Do Jesh Me Mua Dhe Me Flet.
Buzeqesh! Ndryshoje Boten Edhe Hiqi Ret.
Buzeqesh! Un Pa Ty Se Di Si Do Te Jet.
Buzeqesh! Buzeqesh! Buzeqesh! Buzeqesh!
(2x)

Koha Kalon Pa Pritur, Dhe Malli Me Djeg.
Premtimi Qe Te Dhash, E Di Qe E Pret.
Te Thash Qe Do Te Vij, Dhe Do Ta Bej Vertet.
Por As Mos E Harro, Se Do Me Duash Per Jet.

Po Do Te Jesh Me Mua, Duhet Te Duash Pa Frik.
Une Kurr Nuk Do Te Le, Prandaj Ti Mos Ik.
Une Mbase Jam Arogant, Si Kuptoj Pergjegjesit.
Por Keto Qe Po Ti Them, Do Ti Bej Vepra Nje Dite.

Tamam Ate Te Ardhme, Qe Kerkojm Do Realizoj.
Po Me Duhesh Edhe Ti, Ne Krahun Tim Te Me Tregoj.
Se Sa Shume Me Pelqen, Kur Afer Te Te Kem.
Se Sa Shume Me Pelqen, Dua Me Ty Qe Te Jem.

Buzeqesh! Sa Her Do Jesh Me Mua Dhe Me Flet.
Buzeqesh! Ndryshoje Boten Edhe Hiqi Ret.
Buzeqesh! Un Pa Ty Se Di Si Do Te Jet.
Buzeqesh! Buzeqesh! Buzeqesh! Buzeqesh!
(2x)Më Shumë Këngë Nga Ladi Toska:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë