Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ladi Toska - Dadushe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dadushe".
3. Video është e këngës "Dadushe", por nuk këndohet nga Ladi Toska.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ladi Toska - Dadushe (Feat. Edi Beqiri)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Muzika & Orkestrimi:

Sokol Koçi

Teksti:

Ladi Toska

Komente

Asnjë Koment

02/07/2020

2020-07-02T17:00:10+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dadushe" kënduar nga Ladi Toska.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN

Muzika: Sokol Koçi
Teksti: Ladi Toska
Orkestrimi: Sokol Koçi
Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Afrim Muciqi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Pse me rrin me dur ne faqe qka osht tut mundu
pse sbusqesh moj manushaqe kush ty tka idhnu
ju afrova dhe e pyeta emrin si e ka
me ngadal iu kthy buzqeshjaa o dadush dadushee me tha

Ref:
da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da da oj dadush o sikur un ste don kerkush
da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da da oj dadush o sikur un ste don kekush

nisa kangen me kendue per dashnin e re
por diqka osht tuj mmundue emrin pse sma dhee
athu vall qka mshef prej meje
qdo nat vjen e msheh
1000 her per emer tpyeta
prap dadush dadushe me thee

Ref:
da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da da oj dadush o sikur un ste don kerkush
da da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da oj dadush o sikur un ste don kerkush
aman (aman) aman (aman) kush ma shun zjarrin qe kam
aman (aman) aman (aman) shum mem dasht nuk osht taman

da da da oj dadush ti ma bone zemren prush
da da da oj dadush o sikur un ste don kerkush
da da da o dadush ti ma bone zemren prush
da da da oj dadushh o sikur un ste don kerkush
aman (aman) aman (aman) kush ma shun zjarrin qe kam
aman (aman) aman (aman) shum mem dasht nuk osht tamanMë Shumë Këngë Nga Ladi Toska:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë