Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vlashent Sata - Ne Boten Tone  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Hana"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 7

Komente

Asnjë Koment

23/05/2010

2010-05-22T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ne Boten Tone" kënduar nga Vlashent Sata.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Vlashent Sata i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Jay Beat. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Un vij nga larg nga tjeter bote larg atyre qe ti je mesuar
ne zemren time zija ka mbuluar
se dikur kam qen viktime e nje qyteti te harruar

Me sy mbyllur ne boten time
ku vec un dhe nje melodi ekzitojm
syte e nje engjelli qe me veshtrojne
ndjenja e nje princeshe zerin tim dashurojne

Une dua te te ftoj te jesh pjes e botes time
teksa rrezet e diellit fillojn ta ndricojn
dhe qielli ne keto caste ka tjeter ngjyre
tani qe ne zemren time ke hyre..

[*Refreni*]

Dhe qielli ka tjeter ngjyre
tani qe ne zemren time ke hyre
dhe ne ato dite te ftohta dhjetori
princesha me e bukur zemren ma mori

Dhe dielli ndricon me fort
ne nje bote ku kishte vec lote
me shpirt i kendoj engjellit qe me mbron
eja te ndertojm boten tone..

[*Verse 2*]

Cdo gje mund ta ndertojm ashtu sic do ti
e mbushim boten tone me miresi e dashuri
ti pikturoje me gjithe ndjenjat e tua
e te pandar do jemi perfundimisht
se per mua cdo gje esht perfekte kur vjen nga dora jote e brisht

Buzeqeshja jote le te jete dielli i nje bote qe kurre sdo te kete shi
syte e tu le te jene deti qe kurre sdo te kete stuhi
Zeri im le te jete melodia qe zogjte do i kendojne
princit dhe princeshes qe pafund dashurojne

[*Refreni*]

Dhe qielli ka tjeter ngjyre
tani qe ne zemren time ke hyre
dhe ne ato dite te ftohta dhjetori
princesha me e bukur zemren ma mori

Dhe dielli ndricon me fort
ne nje bote ku kishte vec lote
me shpirt i kendoj engjellit qe me mbron
eja te ndertojm boten tone..Më Shumë Këngë Nga Vlashent Sata:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet