A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Vlashent Sata - Embel


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  5

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

05/06/2011

2011-06-05T17:57:48

Music:

Besar Likaj

Song from the album:

"Hana"

Participating in

Top Fest 8


Kisha ecur gjate, neper kthesa humbur,
hapin e ndalova,
mora fryme me fort,
heshtja me degjoi...

U ula ti tregoja,nata krejt pushoi,
fjalet me mungonin,e nisa te kendoj,
per k'te vajze ne bote

embel, me dy gishta pikturonte,
boten time , me ndryshonte

E me zemren e saj,une kendoja
me syte e saj larg udhetoja
heshtjes i thashe,me jep fryme,fryme
... si zemra e saj

Ajo t'ishte prane,do me mrekullonte
te thoshte nje fjale,çdo gje do gezonte
(sa i marre jam)

E ne qofte se shkoj s'dua ta kuptoj
duart fort shtrengoj,me vrap te ajo te mund te shkoj

embel, me dy gishta pikturonte,
boten time , me ndryshonte

pa zemren e saj,sot,nuk kendoj me
pa syte e saj, drite nuk shikoj me
heshtjes i thash me jep fryme se
une pa zemren e saj,sot,nuk kendoj me
pa syte e saj, drite nuk shikoj me
heshtjes i thashe me jep fryme,fryme si zemra e saj

...ne zemren e saj, te kendoja
ne syte e saj larg t'udhetoja
heshtjes i thashe me jep fryme, fryme veç zemra e saj
fryme me jep


Lyrics submited by MichelleKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019